Матеріально-технічна база

Кафедра має належно оснащену лабораторну базу, що об’єднує навчальні лабораторії: деталей машин; вантажопідйомних та транспортуючих машин, машин для земляних робіт; машин для виробництва будівельних матеріалів; експлуатації і випробування дорожніх машин та спеціалізовану лабораторію автоматизованого проектування, оснащену сучасними персональними комп‘ютерами.

 

В складі кафедри є навчальний полігон, площа приміщень якого сягає понад 1000 м2 з діючою дорожньо-будівельною технікою для проведення лабораторних занять і навчальної практики студентів. Полігон розташовано поблизу с.Плюти Обухівського району Київської області. Його почали створювати з 1960 р. працівники кафедри організації і механізації дорожнього будівництва під керівництвом професора Д.А. Руденка зі складу якої було організовано в 1967 році кафедру дорожніх машин. Перші роботи виконували здебільшого завдяки ентузіазму викладачів та студентів. Розбудова полігона пов’язана з наполегливою працею його начальника С.В. Пономарьова, навчальних майстрів О.А. Геращенка, М.А. Карабути, завідувача лабораторії В.І. Бережнюка, інженера В.М. Тютіна.

В останні роки на полігоні завдяки наполегливим зусиллям доцентів А.Л. Зайченка та В.Г Ткаченка, завідувача лабораторії В.І. Бережнюка, інженера В.М. Тютіна здійснено масштабну реконструкцію. Побудовано ангар для дорожньо-будівельної техніки та навчальні приміщення, поповнився машинний парк. Сьогодні він представлений комплексом сучасних споруд та серійними зразками дорожньо-будівельної техніки: від мініекскаватора «Борекс» до екскаватора сучасної модифікації «АТЕК-999».

На робочому майданчику полігона виконуються експериментальні випробування дослідно-промислових зразків нової техніки та змінного обладнання машин для будівництва і капітального ремонту магістральних трубопроводів, проводяться лабораторні та практичні заняття, навчальні практики студентів. 

Матеріально-технічну базу інструментальних випробувань, що проводяться на полігоні, створено зусиллями викладачів та інженерно-технічних працівників кафедри, а саме: старшого викладача Е.М. Зогара, доцентів Ю.М. Варфоломєєва, Г.І. Гончаренка, А.Б. Коваля, інженерів В.В. Луценка, В.І. Бережнюка, Л.А. Зайченка. 

В 1987 р. за активною участю доцента Є.В. Високовича кафедра однією з перших в університеті створила клас персональних комп’ютерів. Особливої динаміки ця робота набула в останні роки, коли було здійснено корінне оновлення комп’ютерного парку, а на базі комп‘ютерного класу створено сучасну лабораторію автоматизованого проектування.